110V versus 220V draagbare powerstations: hoe kies je de juiste spanning?
Releasedatum: 28 oktober 2026
Inhoudsopgave
Het kiezen van de juiste spanning is een belangrijke stap bij de aanschaf van een draagbare powerbank. Kopers moeten rekening houden met de spanning die hun elektrische apparaten nodig hebben, evenals met de specificaties van de powerbank. Zelfs een apparaat met voldoende nominaal vermogen en accucapaciteit is mogelijk niet geschikt als de wisselstroomuitgang niet overeenkomt met de aangesloten apparatuur.
Solvic Power biedt draagbare stroomstations aan in zowel 110V- als 220V-uitvoeringen, met verschillende vermogens, accucapaciteiten en constructies. Van compacte Bluetooth-luidsprekers tot modellen met dubbele handgreep en trekstang, kopers kunnen de beschikbare opties vergelijken op basis van hun apparatuurvereisten en beoogde toepassingen.


1. Inzicht in draagbare stroomstations van 110V en 220V
A 110V draagbaar stroomstation De 220V-variant levert een wisselstroomuitgang die geschikt is voor compatibele 110V-apparatuur, terwijl de 220V-variant bedoeld is voor apparatuur die een compatibele 220V-wisselstroomingang vereist. De juiste keuze hangt af van de elektrische specificaties van de apparaten die van stroom worden voorzien.
Spanning is slechts één factor om rekening mee te houden. Het nominale uitgangsvermogen, de batterijcapaciteit, de uitgangsfrequentie en de laadspecificaties kunnen ook van invloed zijn op de geschiktheid van het product. Kopers moeten daarom de specificaties van het exacte model controleren in plaats van ervan uit te gaan dat alle apparaten in dezelfde productcategorie identieke configuraties hebben.
Het 110V-assortiment van Solvic Power omvat powerbanks voor Bluetooth-luidsprekers, draagbare powerbanks met twee handgrepen en modellen met een trekstang. Het 220V-assortiment omvat deze producttypen, evenals modellen met één handgreep en extra configuraties voor Bluetooth-luidsprekers.
2. Belangrijkste verschillen tussen 110V- en 220V-modellen
Het belangrijkste verschil tussen de twee configuraties is de gespecificeerde wisselspanning. Ook de productontwerpen en beschikbare vermogens variëren per productreeks.
| Vergelijkingsfactor | 110V productassortiment | 220V productassortiment |
| AC-uitgangsspanning | 110V | 220V |
| Uitgangsfrequentie | 60Hz op de vermelde modellen met deze specificatie. | 50Hz op de vermelde modellen met deze specificatie. |
| Bluetooth-luidsprekermodellen | YH-F-serie, met opties van 200W, 300W en 500W. | YH-WZ-, YH-E/YH-D- en YH-F-series, afhankelijk van het model. |
| Modellen met dubbele handgreep | YH-C en YH-B series | YH-C en YH-B series |
| Modellen met één handgreep | Niet vermeld in de meegeleverde productinformatie voor 110V. | YH-A-serie, met opties van 500W tot 1500W. |
| Trekstangmodellen | YH-B-serie, met opties van 3000W, 5000W en 8000W. | YH-B-serie, met opties van 3000W, 5000W en 8000W; YH-TK-serie, met opties van 4000W tot 8000W. |
Let op: deze tabel geeft een overzicht van de productinformatie voor de twee productreeksen. De exacte specificaties, inclusief uitgangsfrequentie en batterijcapaciteit, dienen vóór bestelling te worden geraadpleegd in de productbeschrijving.
Bij vergelijking draagbare stroomvoorziening spanning Naast de specificaties moeten kopers ook controleren of de apparatuur een bepaalde frequentie of stekkerconfiguratie vereist. Het enkel overeenkomen van de spanning garandeert niet dat een voedingseenheid geschikt is voor elk apparaat.
3. Wanneer moet je kiezen voor een draagbaar 110V-stroomstation?
Een 110V-model is het overwegen waard wanneer de beoogde apparatuur een 110V wisselstroomingang vereist en de overige elektrische eisen overeenkomen met de specificaties van de energiecentrale.
Het 110V-assortiment van Solvic Power biedt diverse constructiemogelijkheden voor verschillende toepassingen.
Bluetooth-luidspreker-laadstations
De YH-F-serie omvat modellen van 200W, 300W en 500W. Deze apparaten combineren draagbare stroom met een ingebouwde Bluetooth-luidspreker en een compact ontwerp met een handvat. Ze zijn bijvoorbeeld geschikt voor buitenactiviteiten waarbij gebruikers zowel stroom als audiofunctionaliteit nodig hebben.
Stroomstations met dubbele handgreep
De YH-C-serie omvat modellen met verschillende vermogens en accucapaciteiten. De vermelde modellen zijn verkrijgbaar in configuraties van 76,8 Wh, 256 Wh, 1792 Wh en 2202 Wh. De dubbele handgreep maakt het apparaat gemakkelijk te dragen.
De YH-B serie met dubbele handgreep biedt extra vermogensopties, van kleinere modellen tot krachtigere exemplaren. De vermelde configuraties variëren van 300W tot 2500W, met accucapaciteiten van 192Wh tot 2590Wh, afhankelijk van het model.
Trekstangkrachtcentrales
Voor toepassingen die een hoger vermogen en een ontwerp op wielen vereisen, omvat de 110V YH-B trekstangserie modellen van 3000W, 5000W en 8000W. De vermelde accucapaciteiten zijn respectievelijk 3072Wh, 5120Wh en 7680Wh. De serie is tevens voorzien van MPPT-zonne-energie-ingang, een telescopische handgreep en wielen.
Bij het kiezen tussen deze opties moeten kopers het nominale vermogen vergelijken met de stroombehoefte van hun apparatuur en een batterijcapaciteit kiezen die aansluit bij hun verwachte energieverbruik.
4. Wanneer is een draagbaar 220V-stroomstation de betere keuze?
Een 220V-model is geschikt wanneer de aangesloten apparatuur een 220V wisselstroomingang vereist en de overige specificaties van het model voldoen aan de eisen van de toepassing. Het 220V-assortiment van Solvic Power omvat compacte producten voor draagbaar gebruik en grotere units voor toepassingen die een hoger vermogen vereisen.
Bluetooth-luidspreker-laadstations
De YH-WZ-serie biedt modellen van 300W en 500W met een zuivere sinusgolf-wisselstroomuitgang van 220V/50Hz. De vermelde accucapaciteiten zijn 192Wh en 384Wh. De functies omvatten een Bluetooth-luidspreker, FM-radio en draadloos opladen met 5V/15W.
De YH-E- en YH-D-serie omvatten configuraties van 200W en 300W, met een opgegeven batterijcapaciteit van respectievelijk 76,8Wh en 192Wh. Deze producten combineren draagbare stroomvoorziening met een Bluetooth-luidspreker en draadloze oplaadmogelijkheden.
Stroomstations met één hendel
De YH-A-serie biedt modellen met 500W, 600W, 800W, 1200W en 1500W. De vermelde accucapaciteiten zijn respectievelijk 294Wh, 640Wh, 806Wh, 1209Wh en 1612Wh. De serie is voorzien van een inklapbaar handvat aan de bovenkant om de lampen gemakkelijk te kunnen dragen.
Stroomstations met dubbele handgreep
De 220V YH-C-serie omvat modellen van 200W, 300W, 2000W en 3000W, met een opgegeven accucapaciteit van respectievelijk 76,8Wh, 256Wh, 1792Wh en 2202Wh. De YH-B-serie met dubbele handgreep omvat modellen van 300W tot 2500W, met een accucapaciteit van 192Wh tot 2590Wh, afhankelijk van het model.
Krachtige trekstangkrachtcentrales
De 220V YH-B trekstangserie biedt modellen van 3000W, 5000W en 8000W met accucapaciteiten van respectievelijk 3072Wh, 5120Wh en 7680Wh. De YH-TK-serie biedt opties van 4000W, 5000W en 8000W en is ontworpen met een telescopische handgreep en robuuste wielen. Het opgegeven piekvermogen bedraagt tot 16.000W, maar kopers dienen de toepasselijke piekbelastingsspecificaties voor het gekozen model te controleren.
Deze producten bieden kopers verschillende configuraties om te vergelijken. De meest geschikte keuze hangt af van de vereiste spanning, het uitgangsvermogen, de batterijcapaciteit en het gewenste ontwerp.
5. Waar moeten kopers op letten voordat ze tot aankoop overgaan?
Voordat kopers kiezen tussen een 110V- en een 220V-model, moeten ze verschillende productspecificaties bekijken.
Spanning en frequentie van de apparatuur: Controleer het elektrische label of de handleiding van de beoogde apparaten. Controleer of de wisselspanning en -frequentie van de stroomvoorziening compatibel zijn.
Nominaal uitgangsvermogen: Bepaal het totale vermogen dat nodig is voor apparaten die mogelijk gelijktijdig in werking zijn. Controleer voor apparatuur met een hoge opstartvraag de toepasselijke piekbelastingslimiet van de energiecentrale.
Batterijcapaciteit: Capaciteit, gemeten in wattuur (Wh), geeft de hoeveelheid opgeslagen energie aan. Vergelijk de capaciteit met het verwachte energieverbruik in plaats van alleen af te gaan op het nominale uitgangsvermogen.
Oplaadmogelijkheden: Als opladen via zonne-energie belangrijk voor u is, controleer dan de specificaties van de zonne-energie-ingang die het model ondersteunt. MPPT-zonne-energie-ingang staat vermeld voor de relevante YH-B-modellen met trekstang en bepaalde modellen met dubbele handgreep.
Productstructuur: Overweeg welk ontwerp het meest geschikt is voor het beoogde gebruik: een compact ontwerp met één handgreep, een ontwerp met twee handgrepen, een opvouwbare handgreep of een ontwerp met wielen en een trekstang.
Exacte modelspecificaties: Voordat u een grote bestelling plaatst, dient u de volgende informatie te controleren: modelnummer, uitgangsspanning en -frequentie, nominaal vermogen, accucapaciteit, laadvereisten en toepasselijke garantievoorwaarden.
6. Hoe u de juiste spanning voor uw behoeften kiest
De keuze tussen 110V en 220V begint met de elektrische eisen van de apparatuur die van stroom wordt voorzien. Zodra de vereiste spanning en frequentie zijn vastgesteld, vergelijk dan het nominale vermogen, de accucapaciteit, de oplaadmogelijkheden en de draagbaarheid om de beschikbare modellen te selecteren.
Voor kopers die draagbare stroomapparatuur voor verschillende markten aanschaffen, is het controleren van de exacte configuratie bijzonder belangrijk. Productnamen en het nominale vermogen alleen zijn niet voldoende om compatibiliteit vast te stellen; de specificaties van het geselecteerde model moeten vóór aankoop worden gecontroleerd.
Solvic Power biedt 110V en 220V draagbaar stroomstation Er zijn verschillende productvarianten beschikbaar, waaronder modellen met Bluetooth, één handgreep, twee handgrepen en een trekstang. Door de officiële specificaties van elk model te bekijken, kunnen kopers een oplossing kiezen die aansluit bij hun apparatuur en toepassing.
Veelgestelde vragen
1. Wat is het belangrijkste verschil tussen een draagbare stroomvoorziening van 110V en een van 220V?
Het belangrijkste verschil is de gespecificeerde wisselspanning. De juiste optie hangt af van de spanning die de aangesloten apparatuur nodig heeft, evenals de frequentie en andere elektrische vereisten.
2. Zijn alle draagbare 110V-stroomstations verkrijgbaar met dezelfde accucapaciteit?
Nee. De batterijcapaciteit varieert per model en vermogen. Kopers dienen de specificaties van het betreffende product te controleren in plaats van ervan uit te gaan dat alle modellen in een serie dezelfde capaciteit hebben.
3. Waar moet ik op letten bij het vergelijken van draagbare 220V-stroomstations?
Controleer de uitgangsspanning en -frequentie, het nominale vermogen, de accucapaciteit, de oplaadmogelijkheden en de productstructuur. Deze factoren helpen bepalen of een bepaald model geschikt is voor de beoogde toepassing.
4. Kan ik een draagbaar stroomstation alleen op basis van het wattage kiezen?
Nee. Wattage geeft het uitgangsvermogen aan, terwijl de batterijcapaciteit de opgeslagen energie aangeeft. Beide zijn belangrijk, en de compatibiliteit van spanning en frequentie moet ook worden gecontroleerd voordat apparatuur wordt aangesloten.


