Hoe kies je de juiste capaciteit van een draagbaar stroomstation voor jouw stroombehoeften?
Releasedatum: 16 oktober 2026
Inhoudsopgave
De juiste keuze maken draagbaar stroomstation Capaciteit vereist meer dan alleen het vergelijken van batterijformaten. Kopers moeten rekening houden met het stroomverbruik van hun apparatuur, de verwachte gebruiksduur, de uitgangsspanning en de oplaadmogelijkheden. Een compact apparaat is wellicht voldoende voor het opladen van kleine elektronische apparaten en het laten branden van verlichting, terwijl voor buitenwerk of als back-up voor thuisgebruik een model met een hoger vermogen en een grotere batterij nodig kan zijn.



Solvic Power biedt draagbare stroomstations in verschillende uitvoeringen, waaronder compacte modellen met ingebouwde Bluetooth-luidsprekers, modellen met één of twee handgrepen en modellen met een trekstang en hoge capaciteit. Met opties voor zowel 110V als 220V toepassingen bieden deze productseries kopers verschillende mogelijkheden om een balans te vinden tussen accucapaciteit, uitgangsvermogen en draagbaarheid.
1. Bereken de benodigde batterijcapaciteit
De batterijcapaciteit, gemeten in wattuur (Wh), geeft aan hoeveel energie een powerstation kan opslaan. Het uitgangsvermogen, gemeten in watt (W), bepaalt hoeveel vermogen het station op een bepaald moment kan leveren. Beide specificaties zijn belangrijk bij de keuze van een geschikt model.
Een eenvoudige berekening kan helpen bij het inschatten van de benodigde capaciteit:
Benodigde energie (Wh) = Vermogen van het apparaat (W) × Gebruiksduur (uren)
Een apparaat van 60 W dat vijf uur draait, verbruikt bijvoorbeeld ongeveer 300 Wh. Omdat er tijdens de energieomzetting verliezen optreden, moet het gekozen stroomstation een nominaal vermogen van meer dan 300 Wh hebben om dat apparaat gedurende de volledige periode van stroom te kunnen voorzien.
Voor kleinere belastingen biedt de YH-E Bluetooth-luidspreker-powerbankserie van Solvic Power een vermogen van 200-300 W met een accucapaciteit van 76,8 Wh of 192 Wh, afhankelijk van het model. Deze opties zijn geschikt voor gebruikers die compacte stroomvoorziening belangrijk vinden voor korte buitenactiviteiten en lichte toepassingen.
Voor langere gebruiksduur of meerdere aangesloten apparaten zijn modellen met een grotere batterijcapaciteit wellicht geschikter. De YH-WZ Bluetooth-luidsprekerserie biedt een vermogen van 300-500 W en een batterijcapaciteit van 192 Wh of 384 Wh, en is daarmee een goede optie voor gebruikers die zowel draagbare stroomvoorziening als entertainmentfuncties nodig hebben.
Bij het inschatten van het benodigde vermogen moeten kopers de totale energiebehoefte van alle beoogde apparaten berekenen, in plaats van een product alleen op basis van het wattage te selecteren.
2. Stem het uitgangsvermogen af op uw apparatuur
De batterijcapaciteit bepaalt hoe lang een energiecentrale een belasting kan voeden, terwijl het uitgangsvermogen bepaalt of die belasting überhaupt gevoed kan worden. Een product met voldoende opgeslagen energie kan nog steeds ongeschikt zijn als het nominale vermogen te laag is.
De YH-C-serie met dubbele handgreep omvat bijvoorbeeld modellen met een vermogen van 200W, 300W, 2000W en 3000W. De vermelde accucapaciteiten variëren van 76,8Wh tot 2202Wh. Dit aanbod stelt kopers in staat om verschillende configuraties te vergelijken op basis van hun apparatuur en verwachte energieverbruik.
De YH-B-serie met dubbele handgreep omvat ook verschillende vermogens. Het 220V-assortiment omvat modellen van 300W tot 2500W, met een opgegeven accucapaciteit van 192Wh tot 2590Wh. Kopers kunnen deze configuraties vergelijken om een balans te vinden tussen vermogen, opgeslagen energie en draagbaarheid.
Controleer vóór aankoop het nominale uitgangsvermogen van het betreffende model, de stroomvereisten van de aangesloten apparatuur en eventuele piekbelastingen bij het opstarten. Dit is met name belangrijk voor apparaten met motoren, compressoren of andere verbruikers die bij het opstarten kortstondig meer stroom verbruiken.
3. Kies tussen modellen van 110V en 220V.
De uitgangsspanning is een andere essentiële selectiefactor. Een draagbare powerbank moet voldoen aan de spanningseisen van de apparaten die hij van stroom voorziet. Kopers moeten ook de uitgangsfrequentie, de compatibiliteit van de stekker en het nominale vermogen controleren voordat ze tot aankoop overgaan.
Voor 110V-toepassingen biedt Solvic Power verschillende configuraties, waaronder de YH-F Bluetooth-luidsprekerserie, de YH-C-serie met dubbele handgreep en de krachtigere YH-B-modellen. Deze producttypen voorzien in verschillende behoeften, van compacte draagbare stroomvoorziening tot toepassingen met een grotere capaciteit.
Voor 220V-toepassingen omvat het productassortiment de YH-E en YH-WZ Bluetooth-luidsprekerseries, de YH-A-serie met één handgreep en de YH-C en YH-B-modellen met twee handgrepen. De YH-A-serie biedt een uitgangsvermogen van 500–1500W, met opgegeven batterijcapaciteiten van 294Wh, 640Wh, 806Wh, 1209Wh en 1612Wh.
De juiste keuze hangt af van de elektrische eisen van de beoogde apparatuur en de hoeveelheid energie die tussen laadbeurten nodig is. Een model met een hogere capaciteit is niet automatisch de betere optie als de aangesloten apparaten een andere spanning vereisen of als het uitgangsvermogen van het apparaat niet aan hun behoeften voldoet.
4. Kies een capaciteit voor kamperen, reizen en buitenwerk.
Draagbaarheid is vooral belangrijk wanneer een powerstation regelmatig vervoerd moet worden. Voor korte trips zijn compacte modellen wellicht gemakkelijker te vervoeren en op te bergen. Voor langere uitstapjes of werkzaamheden in de buitenlucht geven kopers mogelijk de voorkeur aan een grotere accu die de apparatuur gedurende langere tijd van stroom kan voorzien.
De YH-A-serie met één handgreep maakt gebruik van een inklapbare handgreep voor transport met één hand. De 220V-modellen bieden een vermogen van 500–1500W en een accucapaciteit tot 1612Wh, waardoor deze serie het overwegen waard is voor gebruikers die een combinatie van draagbaarheid en extra energieopslag nodig hebben.
De YH-C en YH-B modellen met dubbele handgreep hebben handgrepen aan de zijkant, waardoor ze gemakkelijker te dragen zijn. De verschillende vermogens en accucapaciteiten bieden kopers meer flexibiliteit bij het vergelijken van producten voor kamperen, buitenwerk en noodstroomvoorziening.
Voor gebruikers die entertainment willen combineren met draagbare stroomvoorziening, bieden de Bluetooth-luidsprekerseries YH-E, YH-WZ en YH-F een combinatie van vermogen en ingebouwde audiofuncties. Afhankelijk van het model kunnen deze producten compatibele kleine elektronische apparaten en andere lichte apparatuur van stroom voorzien, terwijl ze tegelijkertijd muziekweergave bieden tijdens buitenactiviteiten.
De optimale capaciteit hangt af van de te gebruiken apparaten, hoe lang ze moeten werken en of het powerstation over lange afstanden vervoerd moet worden. Kopers moeten een balans vinden tussen de accugrootte en het gemak van transport.
5. Overweeg modellen met een hoge capaciteit voor noodstroomvoorziening thuis en gebruik buiten het elektriciteitsnet.
Voor noodstroomvoorziening thuis en toepassingen buiten het elektriciteitsnet is vaak meer opgeslagen energie nodig dan voor korte recreatieve uitstapjes. Kopers moeten mogelijk meerdere apparaten van stroom voorzien of essentiële apparatuur draaiende houden tijdens een stroomstoring, waardoor zowel de batterijcapaciteit als het uitgangsvermogen belangrijk zijn.
Voor toepassingen met een hogere stroomvraag biedt de pull-rod-stroomgeneratorenserie van Solvic Power grotere configuraties. De 220V YH-B pull-rod-modellen leveren een vermogen van 3000W, 5000W en 8000W, met een opgegeven batterijcapaciteit van respectievelijk 3072Wh, 5120Wh en 7680Wh. De serie is tevens voorzien van MPPT-zonne-energie-ingang, een telescopische handgreep en zwenkwielen.
De YH-TK-serie met grote trekstangen is een andere optie voor gebruikers met een hoge vermogensbehoefte. Deze serie levert een zuivere sinusgolf-wisselstroomuitgang van 4000–8000 W bij 220 V/50 Hz, met een piekvermogen tot 16.000 W. De robuuste wielen en telescopische handgreep zijn ontworpen om het verplaatsen van dit grotere apparaat te vergemakkelijken.
Deze krachtige producten zijn wellicht het overwegen waard voor veeleisende back-up- of buitentoepassingen, maar de daadwerkelijke geschiktheid van een model hangt af van de apparatuur die van stroom wordt voorzien en de vereiste gebruiksduur. Kopers dienen vóór aankoop de exacte accucapaciteit en het continue vermogen van het gekozen model te controleren.
6. Controleer de technologie voor opladen via zonne-energie en batterijen.
De oplaadmogelijkheden kunnen bepalen hoe nuttig een energiecentrale is wanneer er geen netstroom beschikbaar is. Modellen die zonne-energie ondersteunen, kunnen een alternatieve manier bieden om de opgeslagen energie aan te vullen, mits de zonnepanelen en de oplaadspecificaties compatibel zijn.
Sommige van Solvic Power's YH-B modellen met trekstang en dubbele handgreep, die een hoger vermogen leveren, ondersteunen MPPT-zonne-energie-ingang. MPPT-technologie helpt het elektrische werkingspunt van compatibele zonnepanelen te beheren om de energieopbrengst te verbeteren bij wisselende zonlichtomstandigheden. Controleer vóór de keuze van een model het maximale zonne-energievermogen, het ondersteunde spanningsbereik, de aansluitingen en de laadvereisten.
Het type batterij is ook een belangrijke factor. De productserie van Solvic Power maakt gebruik van lithium-ijzerfosfaatbatterijen (LiFePO4). Deze chemische samenstelling wordt vaak gekozen vanwege de lange levensduur en thermische stabiliteit, hoewel de werkelijke prestaties afhangen van de bedrijfsomstandigheden, het batterijbeheer en de laadmethoden.
Voor gebruikers die van plan zijn hun apparaten op zonne-energie op te laden, is het belangrijk om zowel het dagelijkse energieverbruik als de daadwerkelijke energieopbrengst van het zonne-energiesysteem in te schatten. De laadtijd van zonne-energie varieert afhankelijk van de hoeveelheid zonlicht, de capaciteit van de panelen, het weer en de verliezen in het systeem, en mag daarom niet als een vaste waarde worden beschouwd.
7. Vergelijk de belangrijkste productkenmerken voordat u tot aankoop overgaat.
Zodra de benodigde capaciteit en het uitgangsvermogen zijn vastgesteld, kunnen kopers productconfiguraties efficiënter vergelijken. Het volgende overzicht vat de belangrijkste productgroepen samen die in deze handleiding worden besproken.
| Productserie | Belangrijkste specificaties | Kenmerken om te overwegen |
| YH-E Bluetooth-luidspreker | 200–300W; 76,8Wh of 192Wh; 220V-modellen | Compacte powerbank met ingebouwde Bluetooth-luidspreker |
| YH-WZ Bluetooth-luidspreker | 300–500W; 192Wh of 384Wh; 220V-modellen | Draagbare powerbank met Bluetooth-audio |
| YH-A enkelgreeps | 500–1500W; 294–1612Wh; 220V-modellen | Opvouwbaar handvat en met één hand te dragen. |
| YH-C dubbele handgreep | 200–3000W; 76,8–2202Wh; 110V en 220V configuraties | Meerdere uitvoer- en capaciteitsopties |
| YH-B dubbele handgreep | 300–2500W; capaciteit varieert per configuratie | Dubbele handgrepen; bepaalde modellen ondersteunen MPPT. |
| YH-B trekstang | 3000–8000W; 3072–7680Wh; 110V en 220V configuraties | Grote accucapaciteit; bepaalde configuraties ondersteunen MPPT. |
| YH-TK grote trekstang | 4000–8000W; 220V/50Hz; piekvermogen tot 16.000W | Hoge output en robuuste mobiliteit |
De specificaties variëren per model en configuratie, dus kopers dienen de betreffende productpagina te raadplegen alvorens een definitieve keuze te maken.
Veelgestelde vragen
1. Hoe bereken ik het juiste vermogen van een draagbaar stroomstation?
Vermenigvuldig het stroomverbruik in watt van elk apparaat met de verwachte gebruiksduur in uren en tel de resultaten bij elkaar op. Kies een draagbaar stroomstation met voldoende bruikbare energie om de totale vraag te dekken, met extra capaciteit voor conversieverliezen en onverwacht gebruik.
2. Wat is het verschil tussen draagbare stroomstations van 110V en 220V?
Het belangrijkste verschil zit hem in de wisselspanning. Een 110V-model is ontworpen voor compatibele 110V-apparatuur, terwijl een 220V-model bedoeld is voor compatibele 220V-apparatuur. Kopers moeten ook de uitgangsfrequentie, de compatibiliteit van de stekker en het nominale vermogen controleren voordat ze een model kiezen.
3. Kan een draagbaar energiestation worden opgeladen met zonnepanelen?
Ja, mits het model zonne-energie ondersteunt en de panelen aan de ingangsspecificaties voldoen. Bepaalde Solvic Power YH-B-modellen zijn voorzien van MPPT-zonne-energie-ingang, waarmee de energie van compatibele zonnepanelen wordt beheerd. De laadprestaties zijn afhankelijk van de hoeveelheid zonlicht, de capaciteit van de panelen en de systeemomstandigheden.
4. Wanneer moet ik kiezen voor een draagbare stroomvoorziening met hoge capaciteit?
Een model met een hoge capaciteit is het overwegen waard wanneer u meerdere apparaten wilt gebruiken, essentiële apparatuur wilt ondersteunen tijdens een stroomstoring of langdurig buiten wilt werken. De YH-B pull-rod serie van Solvic Power biedt een vermogen van 3000–8000 W en accucapaciteiten van 3072–7680 Wh, waardoor het een geschikte optie is voor toepassingen met een hogere stroomvraag. De uiteindelijke keuze hangt af van de werkelijke belasting en de benodigde gebruiksduur.
Conclusie
De juiste keuze maken draagbaar stroomstation Het begint met inzicht in uw energiebehoeften en het kiezen van een batterijcapaciteit die de verwachte gebruiksduur aankan. Uitgangsvermogen, spanningscompatibiliteit, oplaadmogelijkheden en draagbaarheid zijn even belangrijk bij het vergelijken van verschillende modellen.
Van compacte Bluetooth-luidspreker-powerbanks tot units met twee handgrepen en krachtige modellen met trekstang: Solvic Power biedt opties voor diverse draagbare stroombehoeften. Of u nu een vergelijking maakt tussen... powerbank 110V of een powerbank 220V, Door de specificaties van elk model te vergelijken met de toepassing waarvoor u het wilt gebruiken, kunt u een praktische balans vinden tussen capaciteit, prestaties en gebruiksgemak.


